Tomasz Fudała Drukuj E-mail

W nocy z 20 na 21 grudnia 2007 roku zginął tragicznie nasz kolega Tomek Fudała. Wszystkie informacje wskazują na to, że był to nieszczęśliwy wypadek, a Tomek zginął na miejscu. Rozumiem, że wiadomość ta jest bardzo dużym szokiem, zwłaszcza, że zaledwie kilka godzin wcześniej większość z nas widziała się z Tomkiem na ostatnim w tym roku spotkaniu roboczym. Był On, jak zawsze, pogodny i energiczny oraz tradycyjnie "miał pytania". W osobie Tomka tracimy dobrego współpracownika i serdecznego kolegę. W obu tych rolach będzie go bardzo trudno zastąpić i będzie nam go brakować.

Wielka szkoda, że nie będzie Tomkowi - studentowi V roku MIM UW, dane zrealizować swoich licznych planów, m.in. zrobienia doktoratu z matematyki. Myślę, że miał On duże szanse zostać dobrym pracownikiem naukowym i wykładowcą, choć patrząc jak ostatnio rozwijały się jego liczne talenty, jestem też pewien, że miałby do wyboru kilka innych, równie ciekawych ścieżek.

Tomek był jednym z pomysłowdawców i twórców gry VCR - Venture Capital Research organizowanej przez CambridgePYTHON. Projekt postanowił kontynuować dzieło Tomka.

Jest taka sentencja łacińska "quem di diligunt, adolescens moritur" - wybrańcy bogów umierają młodo. Choć obecnie często nadużywana warto jednak zastanowić się nad jej sensem i może jeszcze nad wypowiedzią Juliusza Cezara w czasie uczty na kilka dni przed Idami Marcowymi. Rozprawiano tam o podejściu do śmierci wg. różnych filozofów oraz o tym jaka śmierć jest najlepsza. Cezar, jak zwykle zajęty, podniósł wzrok z nad papierów i jako swój wkład do dyskusji rzucił jedno słowo - "Niespodziewana" ...

Tomek pozostawił rodziców oraz brata, który na wieść o Jego śmierci przyleciał do Polski z pobytu naukowego w Japonii.

Pogrzeb Tomka odbył się 2 stycznia 2008r. Msza o godz. 11.00 w Kościele na ul.Żytniej 1, a potem pogrzeb na Cmentarzu na Wólce Węglowej.

Niech spoczywa w pokoju.

Kamil Kulesza
Project Manager

Tomek Fudała


..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.