Wykłady i prezentacje Drukuj E-mail

Prezentacje1. Warsztaty "Od zalążka do pieniążka, czyli od pomysłu do firmy"

2. Inauguracja II edycji, prof. Shailendra Vyakarnam

3. Inauguracja II edycji, Beata Kacprzyk

4. Inauguracja II edycji, dr Kamil Kulesza

5. Wielkie Otwarcie, prof Andy Hopper

6. Wielkie Otwarcie, dr Gajl

7. Wielkie Otwarcie, dr Kulesza

8. Prezentacje promocyjne, grupa prezentacyjna CambridgePython

9. SGH, Barbara Nowakowska - Finansowanie wzrostu przez venture capital

10. IPPT, Piotr Bednarek - Wstęp do zagadnień prawnych działalności komercyjnych

11. MIMUW, dr Kamil Kulesza - Finanse 2.0 - czyli algorytmicznie o nowoczesnych modelach bankowości bez banków

Wykłady i warsztaty przeprowadzone w ramach Akademii Innowacji CambridgePYTHON można znaleźć w zakładce Akademia 2009.

Warto też zajrzeć na stronę Wykładu "Nauka i Biznes, czyli jak to robią w Cambridge" na której również można zapoznać się z wieloma ciekawymi prezentacjami. 1. 1. Warsztaty "Od zalążka do pieniążka, czyli od pomysłu do firmy"

  26.04.2008 uczestnicy konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj!" wzięli udział w warsztatach organizowanych przez CambridgePYTHON wspólnie z Infovide-Matrix. W ramach szkolenia mieli szansę, dzięki prezentacji Barbary Nowakowskiej (dyrektora zarządzającego Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych), dowiedzieć się niemal wszystkiego o finansowaniu kapitałowym. Następnie dr Kamil Kulesza (CambridgePYTHON) wyjaśnił co to jest prawdziwa innowacja. Kolejnym punktem było wystąpienie konsultanta Infovide-Matrix Roberta Drabera. Pokazał on jak powinno się "opakowywać" innowację, czyli jak zaprojektować produkt, tak aby był łatwo dostępny. Całość zakończył Wojciech Cetnarski opowiadając historię współzałożonej przez niego firmy PEP – modelowym przykładzie współpracy przedsiębiorcy z inwestorem. Powiedział jak wygląda taka współpraca "od kuchni", wspominając o rzeczach, o których się zwykle nie mówi.

  Pobierz:

  Prezentacja Barbara Nowakowska,
  Prezentacja Robert Draber,
  Prezentacja Wojciech Cetnarski.


 2. 2. Inauguracja II edycji, prof. Shailendra Vyakarnam

  Wykład Profesora Shailendra Vyakarnama, dyrektora Centre for Entrepreneurial Learning (CfEL) w Judge Business School, University of Cambridge - twórcy pojęcia pythoningu. Profesor Shail wygłosił wykład "Real Estate or Real Enterprise" na Inauguracji II edycji konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj" organizowanego przez projekt CambridgePYTHON. Inauguracja odbywała się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Pobierz prezentację, Oglądaj nagranie wideo


 3. 3. Inauguracja II edycji, Beata Kacprzyk

  Prezentacja Beaty Kacprzyk z Działu Rozwoju Biznesu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wygłoszona na Inauguracji II edycji Konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj!" Pani Kacprzyk opowiedziała o rynku NewConnect. Opisała założenia rynku, drogę, jaką spółka musi pokonać aby na nim zadebiutować oraz korzyści płynące z debiutu.

  Pobierz prezentację


 4. 4. Inauguracja II edycji, dr Kamil Kulesza

  Manager projektu dr Kamil Kulesza zaprezentował projekt CambridgePYTHON. Przedstawił genezę jego nazwy, cele, które przed sobą stawiamy, historię (czyli co już osiągnęliśmy), partnerów, którzy nas wspierają, oraz plan II edycji Konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj!"

  Pobierz prezentację


 5. 5. Wielkie Otwarcie, prof Andy Hopper

  Film wraz z prezentacją multimedialną, przedstawiający specjalny wykład profesora Andy Hoppera, honorowego gościa Wielkiego Otwarcia projektu CambridgePYTHON. Profesor podzielił się swoimi doświadczeniami w zakresie jednoczesnego prowadzania badań i skutecznego komercjalizowania ich wyników. Wszystkie zagadnienia omawiał na przykładach działań na University of Cambridge.

  Pobierz prezentację, Oglądaj nagranie wideo


 6. 6. Wielkie Otwarcie, dr Gajl

  Prezentacja Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Przedsiębiorczość akademicka – czy naukowiec może stać się przedsiębiorcą?” przedstawiona na Wielkim Otwarciu. Dr Gajl omówił m.in. różne aspekty komercjalizacji badań naukowych oraz współpracę nauki i biznesu w Polsce na tle innych państw świata.

  Pobierz prezentację


 7. 7. Wielkie Otwarcie, dr Kulesza

  Manager projektu, dr Kamil Kulesza, opowiedział o tym skąd się wziął CambridgePYTHON, o jego obecnym rozwoju przy współpracy z partnerami oraz o planach na przyszłość.

  Pobierz prezentację


 8. 8. Prezentacje promocyjne, grupa prezentacyjna CambridgePython

  Trzy części prezentacji przedstawianej na spotkaniach promujących projekt CambridgePYTHON oraz konkurs „Wiesz, Wymyśl, Wygraj!”.

  Pobierz prezentację cz.1, Pobierz prezentację cz.2, Pobierz prezentację cz.3


 9. 9. SGH, Barbara Nowakowska - Finansowanie wzrostu przez venture capital

  Prezentacja pani Barbary Nowakowskiej, dyrektora Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, z majowego wykładu w SGH. Pani Nowakowska opowiadała jak przekonać fundusz do zainwestowania naprawdę dużych pieniędzy - napisać dobry biznes plan i czerpać korzyści ze współpracy z funduszem w czasie realizacji przedsięwzięcia.

  Pobierz prezentację


 10. 10. IPPT, Piotr Bednarek - Wstęp do zagadnień prawnych działalności komercyjnych

  Prezentacja poruszająca podstawowe zagadnienia prowadzenia działalności komercyjnej. Wprowadza w definicje podmiotów i zdolności prawnych oraz zarysowuje różnice między poszczególnymi rodzajami spółek zwracając uwagę na pozytywne i negatywne aspekty ich charakteru prawnego. Prezentacja wygłaszana w ramach drugiego etapu konkursu "Wiesz, Wymyśl, Wygraj" organizowanego przez CambridgePYTHON.

  Pobierz prezentację


 11. 11. MIMUW, dr Kamil Kulesza - Finanse 2.0 - czyli algorytmicznie o nowoczesnych modelach bankowości bez banków

  Czy można stworzyć pożyczkowe Allegro? Tematem prezentacji jest innowacyjny model przedsięwzięcia finansowego realizowanego za pomocą Internetu. Dowiemy się jak w Wielkiej Brytanii bez pośrednictwa banków, stworzono ZOPA'ę - nowatorski internetowy serwis finansowy, będący alternatywą dla tradycyjnej bankowości, nawet tej internetowej. Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w model Web 2.0, jest serwisem "społecznościowym oraz sukcesem komercyjnym".

  Pobierz prezentację


..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.