FAQ Drukuj E-mail
1. Jak się zgłosić?

2. Mój pomysł nie jest z dziedziny ICT. Czy mogę go zgłosić do CambridgePYTHON?

3. Nie jestem studentem, doktorantem ani pracownikiem naukowym. Czy mogę się zgłosić?

4. Nie mieszkam w Warszawie, a słyszałem/am, że konkurs „Wiesz? Wymyśl... Wygraj!” jest organizowany w tym mieście. Czy mogę zgłosić swój projekt?

5. W jaki sposób CambridgePYTHON może pomóc w rozwoju mojego przedsięwzięcia?

6. Czy CambridgePYTHON dba o ochronę mojego pomysłu?

7. Jaka jest maksymalna wysokość dofinansowania?

8. Czy zespół może zgłosić w konkursie więcej niż jeden pomysł?

9. Ile osób do tej pory brało udział w konkursie?

Jeżeli chcesz zadać inne pytanie, skontaktuj się z nami.

 1. 1. Jak się zgłosić?

  Aby zgłosić swój pomysł do konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!" należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jego wzór można znaleźć tutaj

 2. 2. Mój pomysł nie jest z dziedziny ICT, czy mogę go zgłosić do CambridgePYTHON?

  Możesz go zgłosić, jednak jeśli pomysł nie dotyczy ICT (Information and Communication Technologies), nie jest w żaden sposób związany z nowymi mediami, telekomunikacją, internetem, ani informatyką, to najprawdopodobniej zostanie, przez oceniających, odrzucony na etapie wstępnym. Jednak być może warto rozważyć jego modyfikację i rozszerzenie o elementy hi-tech. Taka modyfikacja może zwiększyć jego atrakcyjność biznesową.

 3. 3. Nie jestem studentem, doktorantem ani pracownikiem naukowym. Czy mogę się zgłosić?

  Choć konkurs „Wiesz? Wymyśl... Wygraj!” jest promowany przede wszystkim na uczelniach, ale nie istnieją żadne ograniczenia, co do wieku, wykształcenia, czy zawodu/zajęcia osoby zgłaszającej pomysł.

 4. 4. Nie mieszkam w Warszawie, a słyszałem/am, że konkurs „Wiesz? Wymyśl... Wygraj!” organizowany w tym mieście. Czy mogę zgłosić swój projekt?

  Tak, większość działań CambridgePYTHON przeprowadzana jest w Warszawie. Udział w konkursie osób, które nie mieszkają w stolicy jest możliwy, jednak muszą one zadbać we własnym zakresie o ewentualne koszty dojazdów i zakwaterowania.

 5. 5. W jaki sposób CambridgePYTHON może pomóc w rozwoju mojego przedsięwzięcia?

  Naszą rolą jest zapewnić platformę do rozmów między pomysłodawcą a inwestorem. Dokładamy starań, by rozmowy te były owocne. Najpierw jednak pomagamy dobrze przygotować zespół i pomysł tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo późniejszego sukcesu projektu. W ramach konkursu organizujemy dla uczestników szkolenia i konsultacje.

 6. 6. Czy CambridgePYTHON dba o ochronę mojego pomysłu?

  Tak, wszystkie osoby i firmy, które będą miały wgląd w informacje o Twoim zespole/pomyśle podpisują wcześniej umowę o zachowaniu poufności. Tyczy się to również wszystkich uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu. Dlatego nikt nie będzie mógł bezkarnie skorzystać z Twojego pomysłu

 7. 7. Jaka jest maksymalna wysokość dofinansowania?

  W kwestiach inwestycji decyduje prosty rachunek opłacalności inwestycji – jeżeli Twój pomysł wymaga pewnej kwoty i jeśli przekonasz inwestora do jego opłacalności – ograniczenia są niewielkie. Do CambridgePYTHON zgłaszają się zespoły z pomysłami wymagającymi zarówno dziesiątek tysięcy złotych, jak i milionów złotych.

 8. 8. Czy zespół może zgłosić w konkursie więcej niż jeden pomysł?

  Tak, można zgłosić więcej niż jeden pomysł, ale należy liczyć się z faktem, że praca nad kilkoma projektami jednocześnie w późniejszych etapach konkursu będzie bardzo pracochłonna.

 9. 9. Ile osób brało do tej pory udział w konkursie?

  W kolejnych edycjach konkursu w latach 2007-2011 uczestnicy przysłali nam ponad 300 zgłoszeń. Ponad 80 zespołów dopracowywało swoje projekty w czasie letnich warsztatów, pod okiem naszym partnerów, w tym firm konsultingowych i prawniczych. Ponad 30 zespołów zaprezentowało się przed inwestorami.

..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.