O nas Drukuj E-mail

Splatamy naukę z biznesem

CambridgePYTHON

Start up with us


CambridgePYTHON to niekomercyjny akademicki projekt, którego celem jest stymulacja przedsiębiorczości akademickiej oparta na metodach wypracowanych w Cambridge. W centrum zainteresowania projektu znajdują się zwłaszcza przedsięwzięcia hi-tech oraz z dziedziny Informatyki i Telekomunikacji (ICT – Information and Communication Technology). Projekt jest adresowany głównie do studentów i młodych pracowników naukowych.

CambridgePYTHON ma na celu zbliżenie do siebie młodzieży akademickiej (pomysłodawców) i potencjalnych inwestorów, by odpowiednio przygotować projekty młodych innowatorów do przedsięwzięć biznesowych. Żeby to osiągnąć, światy nauki i biznesu muszą wypracować wspólny język i poznać wzajemne potrzeby oraz wymagania. Można powiedzieć więc, że celem przedsięwzięcia jest udrożnienie kanału między kapitałem prywatnym a młodymi innowatorami reprezentującymi przedsiębiorczość akademicką.

Autorzy projektu wychodzą z założenia, że "kapitał prywatny powinien być angażowany w najwcześniejszych stadiach procesu inkubacji".Python Geneza - poznaj genezę nazwy CambridgePYTHON i inspirację dla powstania projektu.

Python Dotychczasowe działania - tutaj znajdziesz informację o naszych działaniach w latach 2007-2009.

Python In Memoriam - ku pamięci naszego kolegi Tomka Fudały. Niech spoczywa w pokoju.

..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.