Pomysł-Ludzie-Pieniądze Drukuj E-mail

Wskazówki:
Pomysł – Ludzie – Pieniądze

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu? Żeby osiągnąć sukces na rynku trzeba spełnić trzy warunki: mieć pomysł, mieć ludzi i mieć pieniądze. Jeśli zadbasz o nie zanim skoczysz na głęboką wodę, masz większą szansę przetrwać na rynku. Konkurs „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” jest dla ciebie szansą, żeby dopracować swój pomysł, przetestować ludzi i pozyskać pieniądze. Tylko od ciebie zależy, czy skorzystasz z tej szansy!


 1. 1. Czy na pewno twój pomysł jest dobry?

  Upewnij się, że na pewno chcesz założyć firmę, jaką wymyśliłeś. Czy twój pomysł podoba się zarówno tobie, jak i twojemu zespołowi? Zastanów się również, czy spodoba się klientom. Czy produkt, nad którym pracujesz jest ludziom potrzebny i czy usprawni ich życie? Czy na rynku nie ma produktów lepszych niż ten, który chcesz oferować? Uczestnikom konkursu „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!”, pomagamy spojrzeć na ich pomysł bardziej obiektywnie, tak jak mogą patrzeć na niego klienci czy inwestorzy.


 2. 2. Czy znasz konkurencję?

  Niezależnie od tego, jaki produkt oferujesz, na rynku zawsze trzeba brać pod uwagę istnienie konkurencji. Poszukaj rywali zarówno na twoim docelowym rynku, jak i na innych rynkach. Może istnieją produkty, które są wprawdzie odmienne niż twój, ale zaspokajają te same potrzeby klienta? Jeśli nie dostrzegasz groźnych rywali na rynku, to zastanów się, co zrobić, jeśli się pojawią. Konkurencja szybko może cię prześcignąć, jeśli nie poświęcisz odpowiednio dużo czasu na przygotowania do startu. W konkursie „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” pomagamy dostrzec zagrożenia i w porę im zaradzić.

 3. 3. Czy istnieje rynek dla twojego pomysłu?

  Upewnij się, że są klienci, którzy będą chcieli kupić twoje produkty i którzy będą w stanie za nie zapłacić. Czy rynek jest odpowiednio duży żeby twoje przedsięwzięcie przetrwało? Czy rynek będzie rósł, czy może się skurczy? Kto będzie chciał kupować twoje produkty? Jakie są cechy szczególne klientów i jak zamierzasz do nich dotrzeć? Uczestnikom konkursu „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” dajemy szansę na naukę pewnych mechanizmów rynkowych i poznanie swoich potencjalnych klientów.


 4. 4. Czy masz zespół?

  Samemu bardzo ciężko założyć jest innowacyjną firmę i przekonać inwestorów do swojego pomysłu. Jeśli będziesz miał zespół, z którym podzielisz się zadaniami, będzie ci o wiele łatwiej. Zastanów się, jakich ludzi będziesz potrzebował i z jakimi zadaniami sobie sam nie poradzisz. Warto już teraz rozejrzeć się za ludźmi, którzy ci pomogą. W konkursie „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” w bezpiecznych warunkach uczymy pracy w zespole!


 5. 5. Czy ludzie, z którymi chcesz pracować są wykwalifikowani?

  Być może będziesz potrzebował w zespole osób z różnymi umiejętnościami. Inne kompetencje musi mieć szef marketingu, inne – specjalista od finansów. Czy osoby, którym chcesz powierzyć zadania poradzą sobie z nimi? Czy poradzisz sobie z zadaniem, które wziąłeś na siebie? W czasie trwania konkursu „Wiesz? Wymyśl.. Wygraj!” wybrane zespoły mogą zdobyć kwalifikacje i nauczyć się mechanizmów działania firmy.


 6. 6. Czy możesz polegać na swoim zespole?

  Czy osoby z twojego zespołu umieją ze sobą współpracować? Jeśli po kilku miesiącach działania zespół nie umie się dogadać, to może warto pomyśleć o jakichś zmianach? Czy jesteś pewien, że chcesz powierzyć tym ludziom odpowiedzialne zadania i czy wierzysz, że sobie z nimi poradzą? Czy ufasz swojemu zespołowi i wiesz, że osoby te nie zostawią cię w najtrudniejszym momencie? Czy jesteś gotów podzielić się z nimi pracą i pieniędzmi? W czasie trwania konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!", uczestnicy mają szansę wypróbować swój zespół i sprawdzić, czy umieją wspólnie działać.


 7. 7. Czy wiesz, jak zdobyć pieniądze?

  Jeśli twój biznes ma być naprawdę duży, być może będziesz potrzebował finansowego wparcia. Czy masz już pieniądze na budowę swojego przedsięwzięcia? Czy wiesz, w jaki sposób można je sfinansować? Czy wiesz, jak przekonać kogoś do swojego pomysłu? Może warto pozyskać środki od aniołów biznesu lub z funduszów venture capital? Konkurs „Wiesz? Wymyśl… Wygraj” jest szansą, by spotkać się z inwestorami i pozyskać od nich pieniądze na biznes.


 8. 8. Czy przewidziałeś wszystkie wydatki?

  Zanim firma zacznie przynosić zysk, musi minąć trochę czasu. Czasem trwa to nawet kilka lat. Czy jesteś przygotowany na poniesienie wszystkich kosztów? Czy wiesz, jak dopracować swój plan finansowy? Czy wiesz, ile funkcjonowanie twojej firmy będzie kosztować? Czy zastanawiałeś się, w jakim czasie masz szansę osiągnąć satysfakcjonujące przychody? W konkursie „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak szacować wydatki i przychody oraz jak pisać plan finansowy.


 9. 9. Co się stanie, jeżeli pomysł się nie uda?

  Zachowania rynku są bardzo trudne do przewidzenia, nawet świetny pomysł może nie trafić w potrzeby rynku. Czy jesteś gotów zaryzykować? Czy poradzisz sobie z ewentualną porażką? Czy nie boisz się poświęcić swój czas i pieniądze na realizację tego pomysłu? Czy masz plan awaryjny? Osoby, które w konkursie „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” przekonają do udziału w ich przedsięwzięciu któregoś z inwestorów, mogą liczyć na jego profesjonalne wsparcie, które sprawi, że osoby te będą przygotowane na różny rozwój wypadków.

..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.