Podsumowanie działalności CambridgePYTHON Drukuj E-mail

Dotychczasowe działania CambridgePYTHON


Projekt CambridgePYTHON od początku działania (rok 2007) stara się tworzyć płaszczyznę dialogu między środowiskiem biznesowym a akademickim. Z sukcesem pomaga nawiązywać silne relacje między osobami z pomysłem a prywatnymi inwestorami. CambridgePYTHON pokazuje również studentom potencjał, jaki jest w nich ukryty.

Głównym wydarzeniem w działalności projektu CambridgePYTHON jest ogólnopolski konkurs "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!". Konkurs organizowany był w latach 2007 i 2008. Kontynuacją jego w roku 2009 stały się Konfrontacje CambridgePYTHON, które, dzięki nieco zmienionej formule, miały lepiej pomóc w rozwoju innowacyjnych projektów w trudnych warunkach światowego kryzysu. W roku 2010 powróciła formuła konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!"

Konkurs pokazał nam kreatywność i pomysłowość polskich studentów. Pomysły do nas zgłaszane i przygotowanie zespołów na panelu inwestycyjnym były bardzo profesjonalne, co potwierdzają opinie inwestorów. Podczas inauguracji konkursu gościliśmy sławy takie jak Andy Hopper czy Shailendra Vyakarnam z University of Cambridge.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy:

Information & Inspiration

Improvement

Investment.

Pierwszy z nich ma charakter informacyjny, drugi to czas pracy wybranych zespołów nad ich pomysłami pod okiem specjalistów z różnych dziedzin biznesu. Trzeci etap to konfrontacja z inwestorami.

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez CambrigdePYTHON były wykłady „Nauka i biznes, czyli jak robią to w Cambridge przeprowadzane na Politechnice Warszawskiej. Naszymi prelegentami byli: inwestorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele najważniejszych firm doradczych oraz naukowcy z Polski i zagranicy. Kontynuacją wykładów była Akademia Innowacji CambridgePYTHON. Wykłady organizowane przez CambridgePYTHON mają na celu stworzyć płaszczyznę dialogu między studentami a przedstawicielami środowiska biznesowego. Wszystkie wykłady cieszą się bardzo dużą popularnością.

CambridgePYTHON to projekt odpowiadający na otaczające nas wyzwania, czerpie ze wzorców wypracowywanych przez wiele lat w Wielkiej Brytanii. Naszą inspiracją jest sukces środowiska naukowego w Cambridge, gdzie pasja i chęć dokonywania naukowych przemian przynoszą wielowymiarowe zyski. Wierzymy w możliwość przeniesienia the best british practice na grunt polski. W projekt zaangażowane są osoby ze świata nauki polskiej i angielskiej, inwestorzy oraz firmy świadczące usługi doradcze.Python Więcej o projekcie znajdziesz w dziale O nas.

Python In Memoriam - ku pamięci naszego kolegi Tomka Fudały. Niech spoczywa w pokoju.


..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.