Inspiracje Drukuj E-mail

Inspiracje1. Fragmenty raportu: komercjalizowanie nauki w Cambridge

2. Modele biznesu w internecie

3. Equityfingerprint [ang.]

4. Technostarterzy

5. Venture Capital – kapitał na start

6. Most na rzecze Cam 1. 1. Fragmenty raportu: komercjalizowanie nauki w Cambridge

  Wyciąg z raportu opisującego sposoby komercjalizowania nauki w Cambridge. Udostępnione rozdziały opisują wczesne etapy powstawania firmy, skupiając się głównie na pytaniach jakie powinien zadać sobie każdy nowy przedsiębiorca. W dalszej części przybliżona zostaje działalność organizacji zwanych Aniołami Biznesu oraz funduszy Venture Capital a także wytłumaczone jest dlaczego warto wchodzić z nimi we współpracę.

  Pobierz


 2. 2. Modele biznesu w internecie

  Poniżej znajdują się informacje dotyczące modeli biznesu w Internecie w postaci krótkiego opracowania i skorelowanej z nim prezentacji. Lektura tych dokumentów będzie pomocna przy opisywaniu zgłoszenia, o ile rzecz jasna dotyczyć on będzie biznesu w sieci.

  Pobierz raport, Pobierz prezentację


 3. 3. Equityfingerprint [ang.]

  Dokument, z którego można dowiedzieć się o plusach i minusach wchodzenia w spółkę z funduszem Venture Capital. W prosty sposób można dowiedzieć się, kiedy i z jakich środków należy finansować nowopowstającą firmę oraz poznać przydatne pojęcia związane z biznesem. Lektura obowiązkowa dla osób, dla których zakładanie firmy jest czymś nowym.

  Pobierz


 4. 4. Technostarterzy (copyright PARP)

  W tej publikacji znajdziemy wyjaśnienie czym charakteryzują się innowacyjni przedsiębiorcy rozwijający nowe technologie oraz co ich wyróżnia na tle innych przedsiębiorców. Są to najczęściej studenci lub osoby związane z badaniami naukowymi, czyli najczęściej z uczelniami wyższymi. I choć w opracowaniu przedstawiono komercjalizację przedsięwzięć naukowych bardziej ze strony uczelni wyższych to zapoznanie się z „Technostarterami” pozwoli zauważyć możliwości pomocy jaką oferują np. uniwersytety, a których to możliwości najczęściej nie wszyscy są świadomi.

  Link


 5. 5. Venture Capital – kapitał na start (copyright PARP)

  Dokument opisuje problematykę finansowania wczesnych etapów rozwoju firmy przy wykorzystaniu funduszy Venture Capital. Znajdziemy tu m.in. przegląd procesu inwestycyjnego, od wyboru funduszu i zaprezentowaniu projektu, aż do wyjścia inwestora i sprzedaży akcji lub udziałów posiadanych przez fundusz. W opracowaniu są opisane również cztery przykłady firm zawdzięczających swoje powstanie w głównej mierze Venture Capital. Lektura, jeśli nie obowiązkowa to na pewno przydatna dla każdego początkującego przedsiębiorcy.

  Pobierz


 6. 6. Most na rzecze Cam

  Cambridge to nie tylko Uniwersytet, innowacyjna przedsiębiorczość i bagna. Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po niesamowitym University of Cambridge, pełnym tradycji, historii i wiedzy. Warto zaczerpnąć z tego miejsca anglosaskiego ducha przedsiębiorczości i pracy. Po krótkim relaksie, napełniony nową energią usiądź i napisz biznes plan warty miliony!

  Pobierz


..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.