Opis pomysłu Drukuj E-mail

Co dalej?

Poniżej znajdziesz informacje o szczegółach przebiegu konkursu oraz materiały pomocne w kolejnych etapach.Materiały pomocne przy pracy nad zgłoszeniem

1. Streszczenie propozycji inwestycyjnej

2. "How to", czyli jak opisać swój projekt?

3. Wzorzec formularza zgłoszeniowego.

Warto również zapoznać się z materiałami zamieszczonymi w zakładce Baza Wiedzy, zwłaszcza Jak napisać biznesplan. Pomocnych może być również wiele wykładów z Akademii Innowacji CambridgePYTHON.
A oto krótki plan przebiegu konkursu "Wiesz? Wymyśl... Wygraj!":

Etap 1: Information & Inspiration

To etap, w którym uczestnicy samodzielnie dopracowują swój pomysł i przysyłają nam jego opis. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu mają czas, żeby skompletować zespół. Zastanawiają się, czy ich firma ma szanse przetrwać na rynku i czy naprawdę chcieliby założyć taki biznes. Swój pomysł uczestnik konkursu powinien opisać tak zwięźle, jak się da, ale na tyle zrozumiale, żeby jury wiedziało, na czym polega biznes i zainteresowało się nim.

Czas trwania pierwszego etapu to zwykle od 1 do 2 kwartałów


Etap 2: Improvement

W tym etapie wybieramy najlepsze zespoły i pomagamy im dopracować pomysły. Wtedy też powstają z nich profesjonalne biznesplany. Każdy uczestnik, który dostanie się do tego etapu, ma szansę, by wziąć udział w wielu ciekawych szkoleniach, warsztatach i indywidualnych konsultacjach. Partnerzy CambridgePYTHON, eksperci z najlepszych firm konsultingowych i prawniczych wyjaśnią pomysłodawcom tajniki zakładania biznesu. Uczestnicy poznają ludzi, przed którymi świat biznesu nie ma tajemnic. Dzięki takim osobom, również dla osób biorących udział w konkursie ten świat przestanie być obcy i tajemniczy.Etap 3: Investment

Zespoły, które dadzą sobie radę w drugim etapie, są gotowe, by stanąć przed inwestorami. Wystarczy tylko przekonać jednego z aniołów biznesu czy członka funduszu kapitałowego do swojego pomysłu, aby dostać od niego tyle pieniędzy, ile potrzebuje na rozwinięcie firmy, a dokładnie mówiąc - tyle, ile przewiduje jego biznesplan. 1. 1. Streszczenie propozycji inwestycyjnej:
  ICT Masters
  Data Retriver

  Jeśli chcesz uzyskać wsparcie projektu CambridgePYTHON w dopracowaniu twojego biznesowego pomysłu, powinieneś koniecznie zapoznać się z wzorcami propozycji inwestycyjnych. Przedstawiamy w nich przykłady, w jaki sposób można opisać własny pomysł na biznes. Znaleźć w nich można dwie kompletnie odmienne propozycje biznesowe, różniące się zarówno stopniem rozwoju firmy jak i jej finansami. Łączy je jedynie równie dobrze opracowany pomysł i to jest właśnie to co daje obydwu równe szanse.

  Pobierz ICT Masters, Pobierz Data Retriver


 2. 2. "How to", czyli jak opisać swój projekt?

  Zgłoszony pomysł musi być precyzyjnie przedstawiony – w tym wypadku najważniejsze jest to, abyśmy zrozumieli twoją ideę. Poniżej przedstawiamy informacje, które dobry pomysł powinien zawierać.

  Pomoc do formularza zgłoszeniowego


 3. 3. Wzorzec formularza zgłoszeniowego

  Aby zobaczyć, jak wygląda pełny formularz zgłoszeniowy, można ściągnąć z naszej strony jego wzór w pliku PDF.

  Pobierz wzór formularza

..::.. © 2011 CambridgePYTHON ..::..
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.